- Kako funkcionira probni trening?
- Uzrokuju li treninzi tegobe?
- Plaća li se upisnina?
- Koji su načini plaćanja?
- Kad se uplaćuje članarina?
- Kad je potrebno krenuti s postoperativnom rehabilitacijom?
- Nedavno sam rodila. Kad opet mogu započeti s rekreacijom?
- Mogu li istovremeno koristiti različite aktivnosti?
- Koliko često je potrebno trenirati?
- Što je “trening”, a što “dolazak”?
- Koja je razlika između individualnog i individualiziranog pristupa?
Kako funkcionira probni trening?
Probni trening odrađuje se u sklopu inicijalnog orijentacijskog predavanja i sadrži najosnovnije varijante pozicija, vježbi i opterećenja s kojima će se član u budućnosti susretati.
Back to Index
Uzrokuju li treninzi tegobe?
Treninzi najčešće uzrokuju blažu upalu mišića. To je poželjna vrsta boli, iako nije mjera kojom se nužno mjeri kvaliteta treninga.
U početku procesa ili prelasku na nova kretanja moguća je i povremeno pojavljivanje bolova u određenim zglobovima (npr. koljena i križa). Takvi bolovi najčešće su odgovor tijela na reaktivaciju i korekcijom programa, tehnike ili jednostavno ojačanjem regije ubrzo nestaju i uglavnom se više ne pojavljuju.
Moguća su i stanja visoke iscrpljenosti nakon treninga, što je također povremeno i privremeno. U slučaju čestog osjećaja preiscrpljenosti trebalo bi se obratiti liječniku, jer to može biti indikacija za neke dublje, skrivene probleme.
Back to Index
Plaća li se upisnina?
Ne naplaćujemo upisninu, učlanjenje, kao ni izradu članske iskaznice jer ona ne postoji. Naš zadatak je da dobro poznajemo svakog člana pa iskaznice i skrivena davanja predstavljaju samo dodatnu komplikaciju u radu.
Back to Index
Koji su načini plaćanja?
Netbanking transfer, plaćanje po ponudi te kartice i gotovina na recepciji. Cjenik usluga možete pronaći na ovom linku.
Back to Index
Kad se uplaćuje članarina?
Članarina se uplaćuje nekoliko dana prije početka novog ciklusa. Pravovremena uplata članarine jedina je prava oznaka namjere člana da sudjeluje u programu i da se za isti rezerviraju resursi.
Back to Index
Kad je potrebno krenuti s postoperativnom rehabilitacijom?
Što prije, sukladno dogovoru s liječnikom i uzimajući u obzir karakteristike operativnog zahvata, najčešće od tjedan dana pa sve do nekoliko mjeseci. Pravovremena i dovoljno detaljna rehabilitacija ključ je eliminacije privremenih i izbjegavanja cjeloživotnih tegoba.
Back to Index
Nedavno sam rodila. Kad opet mogu započeti s rekreacijom?
Vježbanje nakon poroda je de facto rehabilitacijski proces pa je samim time rani početak poželjna stvar. Općenito se uzima da je za reaktivaciju nakon poroda potrebno nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci, ovisno o težini i vrsti poroda, kao i o eventualnim komplikacijama tijekom istog. Naša specijalnost su detaljne tehnike disanja i progresivna razrada muskulature trupa, koje novim majkama omogućavaju vrlo rani početak reaktivacije.
Back to Index
Mogu li istovremeno koristiti različite aktivnosti?
Da, aktivnosti se mogu kombinirati, sukladno ciljevima programa. Posebno je dobro kombinirati aktivnosti različitog karaktera.
Back to Index
Koliko često je potrebno trenirati?
Idealno bi bilo da je čovjek tjelesno aktivan svakog dana u više navrata. Naša je praksa da klijente u početku potičemo na češće treninge (3-5x tjedno) te se s vremenom njihova učestalost smanjuje na dva dolaska tjedno. Tako nešto moguće je samo s osobama koje su zadano gradivo dobro savladale te svoju kvalitetu pokreta i dnevne navike dovele na zadovoljavajuće automatiziranu razinu. Treninzi 2x tjedno dovoljni su samo ako osoba u svakodnevnom životu ima visoku razinu samoaktivacije. Nezadovoljavajuću tehniku/metodiku rada i životnu disciplinu nemoguće je nadoknaditi povećanom količinom treninga, štoviše efekt je suprotan i u konačnici dovodi do komplikacija.
Back to Index
Što je “trening”, a što “dolazak”?
Standardno trajanje grupnih i individualnih treninga u Reformi je 55 minuta, iako ponekad, ovisno o tome koliko nam raspored dopušta, a ciljevi nalažu, trening produžimo za četvrt, pola, a u nekim slučajevima i cijeli sat.
Dolazak, s druge strane, pojam je koji označava ukupno vrijeme koje je član proveo u studiju u jednom posjetu, a sastoji se od presvlačenja, komunikacije, treninga i dopunskih sadržaja kao što su dopunski trening, sauna, masaža ili analiza sastava tijela. Spajanjem više sadržaja u jednu cjelinu tj. dolazak, član ostvaruje povećanje učinkovitosti cijelog procesa uz značajnu uštedu vremena utrošenog na put, presvlačenje i popratne radnje. U početnim fazama programa u razne sadržaje članovi ulažu dva do tri, a ponekad i preko četiri sata po jednom dolasku, kasnije sat i pol do dva.
Back to Index
Koja je razlika između individualnog i individualiziranog pristupa?
Individualni rad je onaj u kojem jedan član samostalno sudjeluje. Individualni trening podrazumijeva rad s jednom osobom.
Individualizirani rad podrazumijeva onaj u kojem sudjeluje više ljudi, a pri kojem se uvažavaju različitosti i mogućnosti svakog pojedinog člana. Individualizirani trening uključuje dvije ili više osoba.
Oba pristupa imaju svoje prednosti i mane.
Back to Index