Protok klijenta kroz program podrazumijeva resurse i sisteme potrebne da se osoba provede sa inicijalne točke do željene stabilizacije i/ili finalizacije procesa, a sastoji se od nekoliko koraka koji uključuju: komunikaciju, treninge, terapije, samoaktivaciju, razne analize i savjetovanja. Dobra briga o članu podrazumijeva dobro poznavanje inicijalnog zdravstvenog stanja i karaktera osobe, prethodnih i aktualnih životnih okolnosti, kao i mnoge druge detalje koji mogu utjecati na proces u pozitivnom i negativnom smislu.


1. PRVI KONTAKT I IZMJENA INFORMACIJA

Nakon inicijalnog kontakta e-mailom ili telefonom ugovara se termin besplatnog 15-minutnog telefonskog razgovora čija je svrha uzajamno stjecanje osnovnih informacija za daljnji proces. Kandidat za program daje npr. samoprocjenu trenutnog psihofizičkog stanja, informacije o dosadašnjim navikama i iskustvo u vježbanju/terapijama, eventualne relevantne detalje iz povijesti bolesti, kao i ciljeve koje žele postići dolascima u studio. Potom se dogovara termin inicijalnog orijentacijskog predavanja.

2. INICIJALNO ORIJENTACIJSKO PREDAVANJE

Predstavlja grupu praktično-teoretskih postupaka i aktivnosti pri kojima se potencijalnog novog člana analizira i upoznaje sa sistemom rada te usmjerava na podtip programa (npr. reformeri ili reverso).  Sadržava jednostavne testove za procjenu motorike, a izvodi se na reformerima, podu, sa i bez rekvizita te na otvorenom, ukupnog trajanja 180 minuta. Testiraju se motoričke sposobnosti, disanje i kontrola pokreta, komunikacija, mogućnost pretvaranja uputa u pokret i osjećaja u riječ. Sadržaji: inicijalni razgovor i analiza; upoznavanje s različitim tipovima rada: reformeri, visoki intenzitet, otvoreno;  savjetovanje i usmjeravanje na daljnji proces. Aktualnu cijenu IOP moguće je provjeriti ovdje.

3. DEFINIRANJE OKVIRA SURADNJE

Sukladno novostečenim informacijama kandidat se usmjerava na podtip programa – utvrđuju se ciljevi, metode i slojevitost rada, termini, trajanje te sukladno tome cijena, prava i obaveze.

4. INTEGRACIJSKI PERIOD

Po zaključenom dogovoru započinje integracijski period koji se sastoji od niza individualnih treninga na zatvorenom i otvorenom, savjetovanja i daljnje analize, s ciljem dovođenja člana na zadovoljavajuću razinu za nastavak u grupnom režimu rada. Pojačanim radom u početku znatno se bolje i brže savladavaju zadaci te provociraju poželjne psihofizičke promjene te u konačnici štede vrijeme, novac i živci. Trajanje, intenzitet i karakter integracijskog perioda najviše ovisi o inicijalnom stanju osobe i vremenu uloženom u rad, a može varirati od nekoliko tjedana do preko godine dana. Prvenstveno se utječe na opću motoriku, metabolizam i sposobnost samoprocjene. Korekcije su zahtjevan proces u kojem je korisno biti dobro motiviran – pozitivan stav, otvoren um i spremnost na rutinske izlaske iz zone komfora jedina su garancija uspjeha.

5. REDOVNO ČLANSTVO

Jednom kad novi član svoju motoriku digne na zadovoljavajući nivo, a metabolizam u poželjne okvire, smatra se da je je “formiran” i da daljnji razvoj razvoj nastavlja kroz rad u grupi, individualno ili kombinaciji navedenog. Vrijeme ipak čini svoje pa treba imati na umu da je psihofizičko stanje nešto što stalno fluktuira – za očekivati je da ponekim članovima stresni uvjeti života i dulje izbivanje sa treninga naruše stanje pa se u tim slučajevima vraćaju na integracijski period kako bi nadoknadili izgubljeno i opet uhvatili dobru formu i kvalitetnu rutinu.